Міністэрства спорту і турызму Рэспублікі Беларусь
Галоўная / Навіны

Мінскае "Дынама" і салігорскі "Шахцёр" завяршылі выступленне ў Лізе Еўропы

У першым кваліфікацыйным раўндзе мінскае "Дынама" прымала на сваёй арэне польскі "Пяст" з Глівіцэ і саступіла з лікам 0: 2, паведамляе карэспандэнт БЕЛТА.

Ужо на 10-й хвіліне сустрэчы Патрык Ліпскі выдатна выканаў штрафны ўдар. Прапусціўшы мяч, падапечныя Леаніда Кучука актывізаваліся, але асаблівых пагроз варотам супернікаў не стварылі. А праз 10 хвілін пасля перапынку госці правялі хуткую контратаку, і Якуб Шверчок ў другі раз патрапіў у вароты Яўгена Памазана. У далейшым дынамаўцы стварылі некалькі небяспечных момантаў, але поспеху не дамагліся і завяршылі свой еўракубкавы сезон.

Матч салігорскага "Шахцёра" і малдаўскага клубу "Сфынтул Георге" атрымаўся яшчэ больш драматычным. На 28-й хвіліне гульні беларуская каманда засталася ў меншасці пасля выдалення Дарка Бодула. Нягледзячы на гэта, падапечныя Юрыя Вернідуба працягвалі гуляць першым нумарам, але ні ў асноўны, ні ў дадатковы час мяч у вароты так і не трапіў. У серыі пасляматчавых пенальці поспех быў на баку гасцей з Малдовы - 3: 1.

Яшчэ адзін беларускі прадстаўнік барысаўскі БАТЭ стартуе з другога кваліфікацыйнага раўнда ЛЕ. Яго жараб’ёўка адбудзецца 31 жніўня ў штаб-кватэры УЕФА ў швейцарскім Ньёне. Матчы пройдуць 17 верасня.

ФОТА: БЕЛТА